Niech nauka języków stanie się przyjemna

Na forum: pomoc w sprawdzeniu wypracowań, wyjaœnienie gramatyki i ciekawostki językowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   Mapa forum Sitemap

Oficjalne forum serwisu "Język angielski online" :)

REKLAMA

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum językowe Strona Główna » Nauka języków i quizy
Autor Wiadomość
Sigur
Gość

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 7:10 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Witam.
Mam mały dylemat.. mianowicie, dochodze do momentu gdzie frustruje mnie pytanie: Jakiego języka się uczyć w dzisiejszych czasach ?.
Oczywiście angielski to standard, ale wiadomo że na jednym języku nie można przestać Smile Patrząc ekonomicznie warto uczyć się niemieckiego, francuskiego, aczkolwiek wydaje mi się to już "przestarzałe". Trzeba wychodzić na przeciw reszcie.. Zacząłem się uczyć japońskiego, ale i tu mam dylemat.. Może warto uczyć się chińskiego ? Japoński rynek się przeludnia i raczej nie potrzbują nikogo z zewnątrz, co innego Chiny ;] Następnie dręczy mnie myśl że jednak może język któryś z krajów skandynawskich ??

Dzięki za udział w dyskusji Smile
administrator
Site Admin

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 7:18 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

A mieszkasz przy granicy z jakimś państwem? Wydaje mi się, że jako standard do angielskiego powinien dołączyć niemiecki. Z Rosjaninem, Czechem czy Słowakiem jakoś się dogadamy w swoich językach, a Niemcem nam to raczej nie wyjdzie.

Gdybym miała wybierać jakiś język poza tymi najbardziej popularnymi, być może skusiłabym się na norweski albo grecki Wink Posłuchaj piosenek czy jakichkolwiek nagrań ludzi z różnych krajów i ucz się tego, który najbardziej Ci się podoba Wink Przynajmniej ja bym tak zrobiła. Znając np. norweski miałbyś niewielką konkurencję w przypadku szukania pracy.

Sigur
Gość

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 7:29 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Jestem z zachodniopomorskiego więc blisko do Helmutów mam Wink Ale moim zdaniem niemiecki jest bardzo specyficznym językiem, po niemiecku dogadam się tylko z niemcem. Już lepszą opcją była by nauka francuskiego bo Ci, obok Wielkiej Brytanii najwięksi kolonialiści Wink I po francusku dogadać się można w wielu innych krajach. Z drugiej strony jak by wybrać ten specyficzny język to kierował bym się czystą ekonomią ( zarobkami ). Więc tutaj któryś z języków skandynawskich jednak.
Genius
Moderator

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 7:30 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

krótko: biznesowy rosyjski Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Site Admin

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 7:36 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Zależy od tego czy bardziej chcesz nauczyć się języka aby się dogadać z obcokrajowcami (tu angielski w większości wystarczy), czy masz może zamiar wyjechać np. do Norwegii czy po prostu chcesz się uczyć ciekawego języka.

bzdecikk

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 7:44 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

A co do kolonii i języka poza Europą, to hiszpański, podstawa w Ameryce łacińskiej(nie mam duzego 'ł')

Sigur
Gość

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 7:47 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

@Lexy oczywiście że nauke języka wiążę z późniejszym wyjazdem do danego kraju Very Happy Studiuję informatykę na politechnice, i jakoś nie widzi mi się pracować w Polsce.

@Genius Rosyjski jak najbardziej Smile Teraz wzmaga się zapotrzebowanie na ten język, ale co będzie jak stosunki pl-ros się jeszcze bardziej pogorszą ? Crying or Very sad
Anetek

PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 11:59 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Mi wydaje sie że tu o stosunki z jakimi kolwiek krajami będą miały mniejsze znaczenie jeśli dorobisz się dobrego wykształcenia. Ja dobiero jestem w klasie pierwszej liceum jestena rozrzezonym angielski a nigdy przed tem nie uczyłam sie go profesjonalnie, dosłownie jakoś trzy lata temu zrozumiałam co mogę osiągnąc znając choc jeden język. Poprostu zapragnełam języka angielskiego, uwielbiam go i myśle że to tez może mieć jakieś znaczenie jakiego języka mamy sie uczyć, ponieważ go uwielbiamy. Ja np nie nawidze niemieckiego, pod wzgledem niemiec nie mam serca poprostu ich nie znosze a języka szczególnie i powiedziałm sobie że nie bede się go uczyc ale niestety mam go w szkole i muszę:\. A angielski bo chce go umieć, a tak w ogóle to język angielski jest chyba najgłówniejszym językiem świata i chyba bardziej sie przyda niż inne..z tym jezykim wszedzie się porozumiesz i to chyba jest jedna z jego zalet.

Moderator

PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 12:03 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

90% stron w Internecie jest zapewne napisanych w jęz. angielskim Razz
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lolo
Gość

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 2:18 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Ja weszłam na forum bo chciałam zapoznac sie z waszym zdaniem!! Ja jestem w drugiej gimnazjum ale już myśle do jakiej szkoły iść i jakie języki wybrać. W mojej szkole [jeśli sie dostane] jest niemiecki rozszerzony i angielski od podstaw albo angielski rozszerzony i rosyjski od podstaw. Ja raczej wybiore drugi wariant bo nie lubie niemieckiego, a wybiore rosyjski poniewaz rynek rosyjski sie rozwija i moze kiedys bede mogla rozwinac sie w tamtejszych stronach!! Co wy o tym sadzicie?? Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat