Niech nauka języków stanie się przyjemna

Na forum: pomoc w sprawdzeniu wypracowań, wyjaœnienie gramatyki i ciekawostki językowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   Mapa forum Sitemap

Oficjalne forum serwisu "Język angielski online" :)

REKLAMA

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum językowe Strona Główna » Materiały do nauki
Autor Wiadomość
student_

PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 9:11 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Witam,

chciałbym prosić o pomoc, co do wyboru książek do samodzielnej nauki języków, ekursy czy co tam jeszcze. Ewentualne dodatkowe porady też mile widziane Very Happy Jestem studentem i dodatkowo interesowałoby mnie też słownictwo z zakresu elektroniki, informatyki i telekomunikacji, ogółem słownictwo "techniczne". Teraz trochę o moim doświadczeniu.

Języka niemieckiego uczę się najdłużej, bo od pierwszej klasy SP, więc ~10 lat. Wiadomo różne szkoły, różni nauczyciele. Z jednej strony dużo umiem, z drugiej mam problemy żeby dogadać się z niemcem. Przyda się jakaś powtórka słownictwa i gramatyki z okresu szkolnego. Niemiecki zdawałem również na maturze, na poziomie podstawowym ~100%.

Języka angielskiego uczyłem się 3 lata, czyli od 1 klasy liceum. O ile z nauką słownictwa nie miałem problemów, o tyle z gramatyką już tak.

Języka holenderskiego chcę zacząć się uczyć.

Wiem, że najlepiej byłoby chodzić na jakieś zajęcia, ale nie mam teraz tyle pieniędzy, więc na razie chciałbym trochę sam popracować.

Niemieckiego chcę się uczyć, bo nie chce zmarnować ponad dziesięciu lat nauki.

Angielski - wiadomo - potrzebny wszędzie, a dodatkowo wiele bardzo dobrych książek technicznych jest nieprzetłumaczonych lub są przetłumaczone "do d..." i lepiej czytać je w oryginale. Poza tym np. MIT (jedna z najlepszych uczelni technicznych na świecie) udostępnia wykłady w języku angielskim. Słowem angielski to podstawa.

Dodatkowo chciałbym się nauczyć holenderskiego, bo widzę, że często się przydaje, a branża IT i Telekomunikacji (czyli taka, w której kierunku się kształcę) daje tam duże perspektywy, no i płace są również dobre. Poza tym zawsze lepiej znać więcej języków.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
student_

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 7:23 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Szczerze mówiąc, to zawsze dobrze szła mi nauka w stylu podręcznik-długopis, itp. Czytać oraz oglądać wykłady i tak będę, jak wcześniej wspomniałem, bo widzę, że najlepsze książki techniczne, w przeważającej części, są w j. ang. Co do rozmów, to najlepiej będzie czasem wybrać się do Niemiec, do granicy daleko nie mam ~50 km (Zgorzelec-Gorlitz).

Ile czasu mam zamiar poświęcić ? Na pewno trzeba codziennie ćwiczyć, ale ile godzin ? Nie wiem. Po pójściu na studia obrałem metodę, ogólnie nauki wszystkiego, która jak dotąd się sprawdza, co widać po ocenach Very Happy - biorę książkę o tematyce A, czytam np. 1-2 rozdziały, potem o tematyce B, też czytam np. 3 rozdziały, etc. Każdą czytam, aż mi się to zacznie nudzić, wtedy zmieniam przedmiot. Nie wiem jak będzie z językami, ale coś wymyślę.
student_

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 11:39 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Podpowie ktoś jakieś podręczniki ? Wiem, że dobra metoda to czytanie książek, słuchanie radia, etc. Ale chciałbym też jakiś podręcznik.

Czytałem, że do angielskiego dobra jest seria "grammar in use" oraz "vocabulary in use". Co proponujecie do niemieckiego i holenderskiego ?
student_

PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 11:47 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Dzięki Very Happy

CamillusAugust napisał:
Szczerze mówiąc, to zawsze dobrze szła mi nauka w stylu podręcznik-długopis, itp.
A to trzymaj tak dalej.

Owszem, ale za czytanie, oglądanie filmów, itp. w oryginalnych wersjach też muszę się zabrać.
alex132

PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 11:30 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Polecam oglądanie anglojęzycznych wiadomości, np. na BBC. Taka forma nauki również jest dobra.
gość

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 7:07 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Polecam ten blog, wiele ciekawych rzeczy dotyczących gramatyki, słownictwa i ciekawostek, można dużo wynieść
Wink

http://www.facebook.com/englishcentric?fref=ts
vovk
Gość

PostWysłany: Sob Sty 04, 2014 8:20 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Jeśli chodzi o niemiecki, to przydatny może być ten bezpłatny kurs internetowy: www.porteuropa.eu/niemiecki
grexxit

PostWysłany: Sob Sie 01, 2015 10:48 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

zawsze się zastanawiałem które filmy są lepsze dla nauki jezyka angielskiego czy w ogóle języków po gruntowanych analizach i przemysleniach doszedłem do wniosku ze chyba najlepszym sposobem możę być rozwiazanie pośrendie czyli napisy angielskie do filmów
blooky

PostWysłany: Wto Sie 04, 2015 4:39 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Może i zgrzeszę ale co mi tam..Na forum się mogę przyznać, że już od dłuższego czasu samemu uczę się języka niemieckiego. Wiem doskonale o tym, że w piekle na pewno się mówi po niemiecki. To jest dla mnie dziwne bo nie lubię Niemców ale chciałbym ten język umieć bo bym dobrze zarabiał w DE.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat