Niech nauka języków stanie się przyjemna

Na forum: pomoc w sprawdzeniu wypracowań, wyjaœnienie gramatyki i ciekawostki językowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   Mapa forum Sitemap

Oficjalne forum serwisu "Język angielski online" :)

REKLAMA

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum językowe Strona Główna » Materiały do nauki
Autor Wiadomość
Deutsche

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 8:36 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Witam,
chciałbym się spytać jakie polecacie kursy/książki/podręczniki do nauki japońskiego? I ogólnie jak się uczyć? Niektórzy polecali np. fiszki, a ktoś polecił mi zaczerpnięcia trochę kultury i polecił książkę "Bezsenność w Tokio". Będę się uczył z kumplem, więc na pewno będzie trochę łatwiej, ale niezbyt wiemy jak i od czego zacząć. Liczę na porady. Na pewno będziemy spędzali nad tym trochę czasu.

Pozdrawiam

PS Jesteśmy gimnazjalistami(im szybciej zaczniemy tym łatwiej się wszystko przyswoi Wink ).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pekka
Gość

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 11:15 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

1. "Genki" (2 części)
  2. "Minna-no Nihongo" (3 części)
  3. "Japanese for Busy People" (3 części)
  4. "Nihongo wa kantan desu yo!" (3 części)
  5. "Język japoński dla początkujących" i "Język japoński dla średniozaawansowanych" (ta druga w dwóch częściach)
Opanowanie trzech z pięciu powyższych podręczników, w tym co najmniej dwóch angielskich, powinno wystarczyć dla początkujących. Potem to już można czerpać z mniej lub bardziej oryginalnych i zaawansowanych źródeł. Poza tym, dużo słuchania i oglądania, bo tego w książkach nie ma, a przyzwyczajać się wypada od samego początku, póki jest zapał.

Możecie z kumplem spokojnie omijać książki z Edgarda, fiszki z Czterech Głów i całe badziewie w stylu "Kana na wesoło" i "Kanji dla leniwych". A z tą "Bezsennością w Tokio" to chyba jakaś amatorka Bruczkowskiego wyjechała, zakochana w swoim idolu bez opamiętania. Z książki opisującej wrażenia autora z pobytu w Japonii to można się nauczyć co najwyżej paru nazw własnych, bo do nauki języka to ona się nie nadaje. Więcej japońskiego jest w menu w japońskiej restauracji. Moim zdaniem o kulturze Japonii piszą więcej i lepiej w książkach, które mają w tytule coś w rodzaju "kultura Japonii".

Cytat:
Na pewno będziemy spędzali nad tym trochę czasu.
Spędzajcie DUŻO czasu z językiem japońskim, to się go może nauczycie. Innego sposobu nie ma. Trzymam kciuki, bo japoński to fajna zabawa. I nie dajcie sobie wmówić, że to trudny język.
marysya

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 5:46 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Poelcam Pakiet Japonski nie gryzie
pildrajwer

PostWysłany: Sro Gru 19, 2012 10:36 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Ja mam pytanie odnośnie japońskiego. Czy różni on się bardzo od chińskiego ? Bo nie wiem, którego języka się lepiej uczyć.

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 11:30 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Tak się dzieje ...
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger Numer ICQ
kasialot

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 2:51 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Z językiem japońskim jak z każdym innym... tylko duuużo praktyki i poświęconego czasu może przynieść efekty.

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 10:25 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

I do tego jaki przyszłościowy!

PostWysłany: Nie Sie 23, 2015 11:40 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Dokładnie tak jak pisali przedmówcy. Język japoński wymaga trochę praktyki - na szczęście w dobie internetu trochę łatwiej o materiały. Juz nie mówię o Mangach w oryginale, ale w internecie też jest co czytać i co oglądać. Ja jednak "poszedłem na łatwiznę". Wiem, że nie dałbym rady sam się uczyć - zapisałem się na kurs japońskiego w Fundacji Sakura. Looknij na link. Ceny też chyba przyzwoite.[/url]

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 5:42 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

a nie lepiej zapisać się do jakiejś szkoły językowej? w warszawie jest np. raku gaku
kurs-jj

PostWysłany: Pią Paź 23, 2015 7:32 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

ja polecam korepetycje u zaufanych, przetestowanych osob. Masz taniej niz na tych kursach, a wiedza ta sama.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat