Niech nauka języków stanie się przyjemna

Na forum: pomoc w sprawdzeniu wypracowań, wyjaœnienie gramatyki i ciekawostki językowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   Mapa forum Sitemap

Oficjalne forum serwisu "Język angielski online" :)

REKLAMA

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum językowe Strona Główna » Materiały do nauki
Autor Wiadomość
zi00m

PostWysłany: Wto Sty 03, 2012 7:09 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Znam minimalnie język rosyjski dzięki marnym darmowym kursom w internecie. Staram się ciągle coś nowego znaleźć, ale ani znajomi mi w tym nie pomogą, a w internecie jest chyba tylko sam chłam. Kiedyś znalazłem jakieś podręczniki, które okazały się dla dzieci, co wcale nie przeszkadzałoby mi, ale jednak tam nic nie było konkretnego związanego z gramatyką.
Tak więc zwracam się do Was o pomoc. Poszukuję (najlepiej oczywiście darmowego) kursu w internecie bądź dobrego podręcznika bym sam mógł opanować język, w szczególności od strony gramatycznej, bez pomocy nauczyciela. Po 3 latach nauki języka francuskiego, a kolejno 3 następnych latach języka niemieckiego w szkołach państwowych nie zostałem niczego nauczony a wręcz zniechęcony do dalszej edukacji owych języków, tak więc chcę na własną rękę z dobrą książką nauczyć się innego też ciekawego dla mnie języka.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ofeck

PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 8:05 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

http://darkwarez.pl/forum/inne/3239697-supermemo-rosyjski-niet-problem-podstawowy.html
supernatka

PostWysłany: Nie Sty 08, 2012 1:46 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Witam,

Zachęcam do informowania się u źródła: oto oficjalna strona kursu języka rosyjskiego SuperMemo World z serii No Problem.
http://www.supermemo.pl/rosyjski_no_problem_podstawowy
Myślę, że 49 zł to przystępna cena - można pobrać lub kupić w Empiku kurs pudełkowy albo mieć dostęp do kursu na platformie e-learningowej supermemo.net. Zestaw zawiera kieszonkowy podręcznik, jest możliwość wykupienia kursu multimedialnego lub kursu z nagraniami mp3. Kurs dostępny na inne mobilne nośniki, takie jak komórka i iPod. Ja uczę się rosyjskiego z SuperMemo na poziomie zaawansowanym na moim komputerze i jestem bardzo zadowolona.
hauteville

PostWysłany: Nie Sty 08, 2012 6:12 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Kocham użytkowników takich jak "supernatka", którzy konstruują zdania jakby były żywcem wyciągnięte z instrukcji pralek i "całkiem przypadkowo" reklamują jakiś produkt.

ALE DO RZECZY:
Więcej niż jakiekolwiek kursy tak naprawdę zawsze da Ci kontakt z prawdziwym językiem, który naprawdę ma się nijak w stosunku do tego, co ujrzysz w podręcznikach i kursach - to ma zastosowanie zresztą również w przypadku innych języków niż rosyjski.
Rosyjski, jako język słowiański ma tą zaletę, że od dnia pierwszego możesz zacząć czytać o interesujących Cię rzeczach na rosyjskiej wikipedii, czy w gazetach w stylu Kommiersant (www.kommersant.ru). Wzbogaci to Twoje słownictwo jeszcze lepiej i w bardziej praktyczny sposób niż jakikolwiek kurs.
Dodatkowo na youtube masz masę rosyjskich filmów do obejrzenia - http://www.youtube.com/user/milfmovieUA
Nie mówię już o masie interesujących audycji radiowych z transkrypcją - www.radiomayak.ru
Tu natomiast masz kursy rosyjskiego po rosyjsku, które są w stanie lepiej zapoznać z podstawami niż jakiekolwiek polskie odpowiedniki (fakt nauki po rosyjsku też jest niebagatelną zaletą) - http://in-yaz-book.ru/rus.html

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz, albo odwiedź mojego bloga językowego - www.swiatjezykow.blogspot.com

PostWysłany: Nie Sty 08, 2012 8:02 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście, czytanie gazet, źródeł internetowych i oglądanie filmów czy słuchanie radia jest jak najbardziej wskazane, zgadzam się, że dzięki temu można bardzo rozszerzyć słownictwo i horyzonty. Myślę jednak, że jeśli ktoś chce nauczyć się gramatyki i w dodatku decyduje się na samodzielną naukę, taki kurs mu tylko pomoże. Na początku nauki rosyjskiego mamy do czynienia z wieloma słówkami, które są tzw. fałszywymi przyjaciółmi, gramatyka jest podobna, ale nie taka sama... Warto korzystać z dobrodziejstw, jakie oferują nam media, ale myślę, że kurs SuperMemo lepiej przygotuje czytelnika lub słuchacza do odbioru sensu czytanych artykułów lub słuchanych audycji albo oglądanych filmów. Metoda SuperMemo jest poparta naukowo, opiera się na systematycznych powtórkach materiału. Nic nie ma bez zaangażowania i wysiłku. Obie metody - ekspozycja na środki masowego przekazu i internet oraz kurs samouczek ćwiczący wszystkie umiejętności językowe idą w parze, są komplementarne. Połączenie tych dwóch sposobów na naukę i odpowiednia motywacja na pewno dadzą w sumie pomyślne efekty jeżeli chodzi o naukę rosyjskiego.

-------------------------------------
Puma: Nie cytuj posta który jest bezpośrednio nad Twoim postem. Post edytowałem.
linguistka

PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 12:12 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

A próbowałeś zaglądnąć do księgarni? Tam są tego typu książki,ostatnio kupowałam koleżance. Właśnie gramatyka j.rosyjskiego. W Google możesz mieć jedynie wskazówki.
ownedbyfish

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 10:29 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Witam!
Polecam stronkę [url=www.szkoła-step.pl]www.szkoła-step.pl[/url]. Dużo ciekawych lekcji. Stronka w stałej rozbudowie.[/url]
vovk
Gość

PostWysłany: Sob Sty 04, 2014 8:22 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Polecam ten bezpłatny internetowy kurs rosyjskiego slangu: www.porteuropa.eu/rosyjski Dzięki niemu można poznać "żywy" język, a ten jak wiadomo różni się od wersji książkowej.
Albertmam

PostWysłany: Pon Lut 02, 2015 11:36 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Tak, wszystko się zgadza
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger Numer ICQ
czlowiekwidmo

PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 11:14 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

O, widzę, że nie tylko ja się uczę rosyjskiego. Stwierdziłem, że muszę poznać jakiś dodatkowy język jeszcze i się zapisałem do centrum nauczania języka rosyjskiego w Warszawie. Moje pytanie: czy ktoś tam chodził i wie jak jest? Mam zacząć od marca. Jakby ktoś tam chodził to dawajcie znać co i jak!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat