Niech nauka języków stanie się przyjemna

Na forum: pomoc w sprawdzeniu wypracowań, wyjaœnienie gramatyki i ciekawostki językowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   Mapa forum Sitemap

Oficjalne forum serwisu "Język angielski online" :)

REKLAMA

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum językowe Strona Główna » Nauka języków i quizy
Autor Wiadomość
Sopor

PostWysłany: Sob Sty 15, 2011 5:41 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Mam pytanie czy oplaca sie kupic kurs jezykowy EDGARD arabski i arabski krok dalej który neidlugo wyjdzie ?

Bo kolezanka zachwala a wlasnie poszla sie uczyc w Łodzi arabskiego i mowi ze te ksiazeczki sa dobre w tym nowym krok dalej to nawet widze ze bedzei nauka pisania po arabsku ?

Rozmoawialem tez na forum arabia pl i pare dziewczyn z tamtąd mi bardzo polecalo kurs edgarda do arabskiego bo jest podobno przystepnie napisany i ma wiele ciekawostek o krajach arabskich ale chce sie tez doweidziec co sadza o nim ludzie tutaj
Moze mi ktos ja zrecenzowac czy warto czy moze skupic sie na czyms lepszym ( zalezy mi na odpoweidzei bo po rozmowie z Pedro I mahu jednak zdecydwoalem sie na nauke hiszpanskiego i arabskiego ) Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aneczka

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 1:52 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Bardzo dobry kurs polecam, tez jestem zarejestrowana na arabia.pl i na bollywood.pl i musze powiedzeic ze ten kurs zbiera pozytywne oceny wsrod kazdej recenzentki, jesli chcesz zaczac przygode z jezykiem arabskim to zdecydowanie kup ten podrecznik,
poliglotka Ewa

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 2:15 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Ksiazka jest ok ale ze swojej strony powtarzam to co zwykle : kurs kurs kurs i jescze raz kurs - tam dopiero sie nauczysz mowic.
PiotrPeterPedro

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 3:03 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Poliglotko Ewo, a ja jak nie brałem kursu, to nie potrafię mówić Question

Sopor, o arabskim pisał Ci już Mahu i napisał:
Mahu napisał:
II. podreczniki polskie odradzam - na poczatek Mastering Arabic i Teach Yourself Arabic
Ja osobiście nie przywiązuję wielkiej wagi do wyboru podręcznika - dla mnie gramatyka jest zawsze przecież ta sama, niezależnie od tego jaki podręcznik ją tłumaczy... Natomiast podręcznik to zaledwie ułamek tego co potrzebujesz do nauki języka, czeka Cię gł. czytanie, słuchanie, rozmawianie... W każdym razie taki jest mój punk widzenia. Albo wybierz których z tych anglojęzycznych, ale olej to, idź do Empiku i weź pierwszy, który Ci się spodoba i w sumie języka też dasz radę się nauczyć.

A do nauki mówienia, znajdź sobie jakichś kumpli arabów, lub koleżanki i gotowe... I "łaciny" się przy okazji nauczysz... Laughing
poliglotka Ewa

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 3:19 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Cytat:
Poliglotko Ewo, a ja jak nie brałem kursu, to nie potrafię mówić

Akurat hiszpański moze jest prosty ale z japońskim bez kursu bys sobie nie poradzil i basta.

SOPOR a od pana Mahu to sie trzymaj z daleka ( choc widze ze poziomem agresji Pedro mu zaczyna dorównywac ) bo zrobi ci wyklad , a pewnie i namiesza w glowie wyzywajac wszystkich dookola i po co ci to ?
hauteville

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 2:27 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Ja książkę Edgarda znam i muszę powiedzieć, że najlepszej opinii o niej nie mam. Ciekawostki krajoznawcze znacznie lepiej są opisane w innych książkach (niekoniecznie tych do nauki języka), a gramatyka jest potraktowana raczej po macoszemu. Sam podręcznik natomiast bardziej przypomina mi rozmówki turystyczne - wiele się z tego raczej nie nauczysz.

Edgard to w ogóle moim zdaniem firma, która mogłaby zdziałać naprawdę wiele - posiada jedną z najszerszych ofert jeśli chodzi o zakres języków do jakich mają podręczniki. Ale jeśli wszystkie podręczniki są takie jak ten do arabskiego to firmie nie wystawia to najlepszej opinii. Aczkolwiek kibicuję im w tym, by tworzyli coraz lepsze rzeczy.

EWA
Cytat:
SOPOR a od pana Mahu to sie trzymaj z daleka ( choc widze ze poziomem agresji Pedro mu zaczyna dorównywac ) bo zrobi ci wyklad , a pewnie i namiesza w glowie wyzywajac wszystkich dookola i po co ci to ?

Proponuję zrezygnować ze wspominania pozostałych forumowiczów w twoich wypowiedziach, bo do niczego dobrego to nie prowadzi. Szczerze mówiąc nie rozumiem Cię - z jednej strony upierasz się, że ktoś Cię atakuje, a z drugiej jesteś ostatnio bardziej agresywna, niż ktokolwiek inny. Proszę, zachowajmy pewien poziom.

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 3:02 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Cytat:

I zrobie wyklad bo glupoty wypisalyscie.
A moja agresja jest ukierunkowana tylko na glupote niektorych Polek z takich portalików bo czesto wybielaja swiat arabski i koloruzyja oszukujac siebie i innych , najczesciej nie majac o nim zielonego pojecia.
A mnie po prostu zalezy zeby jak ktos juz sie uczy arabskiego i tam pojedzie nie doznal szoku ze nie jest jak w bajce.

Cytat:
Ksiazka jest ok ale ze swojej strony powtarzam to co zwykle : kurs kurs kurs i jescze raz kurs - tam dopiero sie nauczysz mowic.

Nauczy sie podstaw MSA i tyle , zaden kurs nie uczy jezyka którym arabowie posluguja sie w mowie codziennej , a gwarantuje ci ze przy opanowaniu tylko MSA i np pobycie w Omanie nawet mandarynek nie kupisz na rynku.

Cytat:
Bo kolezanka zachwala a wlasnie poszla sie uczyc w Łodzi arabskiego i mowi ze te ksiazeczki sa dobre w tym nowym krok dalej to nawet widze ze bedzei nauka pisania po arabsku ?

Rozmoawialem tez na forum arabia pl i pare dziewczyn z tamtąd mi bardzo polecalo kurs edgarda do arabskiego bo jest podobno przystepnie napisany i ma wiele ciekawostek o krajach arabskich ale chce sie tez doweidziec co sadza o nim ludzie tutaj

Koleżanki z portalów arabia.pl czy innych cudacznych stronek zwykle maja jedno w glowie - poznanie pana Araba ( i mozesz mi wierzyc ze wartosc merytoryczna tych ludzi w jakiejkolwiek dyskusji o bliskim wschodzie jest zerowa ). Skad to wiem ? Bo setki takich laseczek zakochanych po wizycie w Hurghadzie pisalo na moim blogu nienawistne posty.

Wracajac do sedna sprawy EDGARD robi dobra robote wydajac te ksiazeczki pod warunkiem ze sluza one jako cos co pokaze nam na czym dany jezyk polega , powzoli osluchac sie z wymowa , ocenic czy nam pasuje dany jezyk , i tak jak napisal hauteville moze nam posluzyc jako cos w rodzaju rozmowek.
Szczerze prócz angielksiego to chyba w ofercie EDGARDA nie ma nic porzadnego do nauki jezyka - mowie o prawdziwej nauce a nie pobieznych przegladnieciu danego jezyka.
Nie wiem tez czym zachwycaja sie tamte panie z forum arabia.pl poniewaz ta ksiazeczka to zaledwie lizniety MSA ( i Bóg raczy wiedziec dlaczego pomieszany z dialektem egipskim ) - jak sie z tego ucza arabskiego jest mi niewiadome.
Widze ze w nowej wersji jest juz tak jak wspomniales kaligrafia ale to malo i raczej moze to sluzyc jako ciekawostka albo jakis maleńki zeszycik ciwczen.

Pedro:
Cytat:
Ja osobiście nie przywiązuję wielkiej wagi do wyboru podręcznika - dla mnie gramatyka jest zawsze przecież ta sama, niezależnie od tego jaki podręcznik ją tłumaczy.

Mozliwe ale w przypadku arabskiego absolutnie nie masz racji i nic mnie nie przkona ze jest inaczej chocbys napisal cale referaty.
I juz wyjasniam dlaczego.
Otóz zeby nauczyc sie arabskiego potrzeba bardzo dobrze napisanej ksiazki do gramatyki , jakikolwiek podrczenik chocby stojacy na poziomie srednim spowoduje tragiczne w skutkach bledy uniemozliwiajace nauke arabskiego - podam tu przyklad ksiazki prof.Daneckiego - straszliwe bledy w opisie hamzy, nie wyjasnienie znakow diaktrycznych, brak podzialu na alfabet pisany kursywa i drukiem [ wielu mowi ze alfabet arabski jest jeden ale to blad - dzieli sie na reczny i drukowany !!! ],
pomieszanie pisma klasycznego z lieterackim.

Cytat:
Albo wybierz których z tych anglojęzycznych, ale olej to, idź do Empiku i weź pierwszy, który Ci się spodoba i w sumie języka też dasz radę się nauczyć.

Znow sie nei zgadzam , wybor podreczników anglojezycznych musi byc przemyslany poniewaz czesto sa one pisane tragicznie i wymowa fonetyczna dla Anglikow czy Amerykanow co strasznie uniemozwlia poprawne czytanie.
Albo ma sie nauczyc albo nie , jak sie wybierze pierwszy lepszy to o arabskim zapomij.

Cytat:
Ja książkę Edgarda znam i muszę powiedzieć, że najlepszej opinii o niej nie mam. Ciekawostki krajoznawcze znacznie lepiej są opisane w innych książkach (niekoniecznie tych do nauki języka), a gramatyka jest potraktowana raczej po macoszemu. Sam podręcznik natomiast bardziej przypomina mi rozmówki turystyczne - wiele się z tego raczej nie nauczysz.

Swiete slowa.
Od siebie jescze dodam Sopor zeby nauczyc sie arabskiego musisz miec kilka podrczników dobrej jakosci i musza zawierac:

- opis gramatyki i to porzadny
- wyjasniac jak stawiac hamze , shadde i znaki diaktryczne
- rozróznienie na pismo pisne recznie i drukiem
- nauczac kolokwialnych dialektów
- pokazywac podstawowe skrypty arabskie i ich alfabety ( Naskh, Nastaliq , Ruqua, Tullut, Sini , Higazi )
- miec nagrania w kolokwialnych dialektach a nie jedno w MSA a drugie np po egipsku jak w EDGARDZIE

Wtedy mozesz sie samodzielnie uczyc jezyka arabskiego. Wink
PiotrPeterPedro

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 7:52 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Mahu, nie będę z Tobą głębiej polemizował - Ty znasz ten język Smile. Wychodziłem jedynie z założenia, że to czego nie znajdzie w podręczniku, będzie gdzieś opisane choćby w internecie i się to uzupełni. Ciężko mi sobie wyobrazić, by gramatyka arabaska, czy też pismo były w internecie niemożliwe do znalezienia. Ale spoko Wink .
Mahu

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 8:23 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Własnie problem w tym ze nie tylko nie ma opisanej gramatyki arabskiej w necie ( znaczy jest ale po arabsku Very Happy ) ale tez w wielu podrecznikach nie jest ona napisana i wyjasniona tak jak powinna byc.
Podam ci przyklad , w jezyku arabskim nie pisza samoglosek ( podobnie jak zreszta w jezyku urdu czy hebrajskim ) tylko stawiaja nad literami kropki lub kreski czy tez hamze , jesli nie bedzeisz wiedzial jak to czytac i keidy stawiac to nie napiszesz ani jednego zdania poprwanie i dla Araba cokolwiek bys nie napisal bedzie to niezrozumialym belkotem - wlasnie bez takiej malutkiej niby niewaznej kropeczki.

Co wiecej znow nalezy nauczyc sie rozrózniac pismo reczne od drukowanego bo np Arab piszac recznie nie bedzei stawial 3 kropek bo szybciej mu napisac taki znak - ^ .

Te róznice znow trzeba sie nuaczyc odrózniac i odczytywac.

Cytat:
Wychodziłem jedynie z założenia, że to czego nie znajdzie w podręczniku, będzie gdzieś opisane choćby w internecie i się to uzupełni

No własnie nie bardzo , zreszta sam przyznales ze:

Cytat:
gramatyka arabaska, czy też pismo były w internecie niemożliwe do znalezienia.

Smile

Co do pisma to sa takie stronki ale wiesz one ucza tylko skyptu MSA ( i nie ucza stawiania znakow diaktrycznych ) a przeciez jak pisalem sa tam i Nastaliq i Tullut itd - zeby sie porozumiewac swobodnie nalezy je wszystkie rozrózniac.

Mówiac dosc brutalnie ( zreszta tak jak i Ty ) ja popieram nauke z netu i wszelkimi sposobami byle tylko nie dac sie wciagnac w zlodziejskie kursy ale sa jezyki które z samego netu raczej nie dadza sie nauczyc i arabski jest jednym z nich niestety i bez opaslych tomów opisujacych gramtyke ani rusz.
PiotrPeterPedro

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 9:16 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Przytoczyłeś moją przygodę z arabskim sprzed wielu już lat, gdy byłem gimnazjalistą i wpadłem na pomysł by się z netu nauczyć arabskiego. Podejrzewam, że gdybym dziś zamierzał to powtórzyć, znalazłbym znacznie więcej gramatyki niż wówczas. A że mówisz, że gramatyka jest opisana, ale po arabsku - wiem, że jestem wielce przemądrzały, ale ja się gramatyki hiszpańskiej na średnim i wyższym poziomie (a przede wszystkim zagadnień dialektalnych) uczyłem ze źródeł hiszpańskojęzycznych. Tu nie ma problemu. Ale spoko, rozumiem, że nie w przypadku języka arabskiego... Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat