Niech nauka języków stanie się przyjemna

Na forum: pomoc w sprawdzeniu wypracowań, wyjaœnienie gramatyki i ciekawostki językowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   Mapa forum Sitemap

Oficjalne forum serwisu "Język angielski online" :)

REKLAMA

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum językowe Strona Główna » Język polski
Autor Wiadomość
vavar

PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 10:44 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Witam. Dosyć często spotykam się z tym zwrotem. Teoretycznie wiem co on oznacza, ale doświadczony przekręcaniem telewizji w języku polskim wolałbym się upewnić. Oznacza to, że wiemy coś, ponieważ nam się to wcześniej przytrafiło? Dzięki za pomoc Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pekka
Gość

PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 12:11 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

vavar napisał:
Oznacza to, że wiemy coś, ponieważ nam się to wcześniej przytrafiło?

W pewnym sensie.
PWN pisze, że autopsja to "naoczne stwierdzenie czegoś, własna obserwacja". Według mnie ta definicja jest całkiem jasna. "Wiem coś z autopsji", czyli "wiem, bo sam widziałem (choć niekoniecznie brałem udział i niekoniecznie mi się już przytrafiło)".

Warto pilnować, żeby nie dowalić np. "z mojej własnej autopsji", co się czasami zdarza, bo sama autopsja z definicji oznacza coś "mojego" i "własnego".
slavonica

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 10:40 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Ja bym to przetłumaczyła jako "Wiem z własnego doświadczenia".
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat