Niech nauka języków stanie się przyjemna

Na forum: pomoc w sprawdzeniu wypracowań, wyjaœnienie gramatyki i ciekawostki językowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   Mapa forum Sitemap

Oficjalne forum serwisu "Język angielski online" :)

REKLAMA

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum językowe Strona Główna » Egzaminy językowe, matura 2016
Autor Wiadomość
Merila

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 5:39 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Od jakiegoś czasu marzę o studiach za granicą. Niestety wiem, że mój angielski nie jest na tyle dobry, by zdać egzamin CAE. Może jednak zdołałabym z tym coś zrobić, ale pisze, że przygotowanie do egzaminu wymaga około 800 godzin języka angielskiego, więc mam pytanie. Czy liczy się to także z angielskim w szkole czy tylko korepetycje, kursy, szkoły językowe? Czy można się także przygotować samodzielnie, bo niestety nie stać mnie na wydatek 200 zł miesięcznie.. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariegi

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 7:06 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Ja się uczyłem rok na poziomie CAE i mogłem do niego przystąpić, szkoda tylko że moja szkoła językowa mi tego nie umożliwiła. To było ok. 46 godzin uczęszczania na zajęcia.

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 11:23 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Te 800 godzin to czysta teoria, wszystko zależy od tego ile w danej chwili umiesz, jak bardzo angażujesz się w naukę i jakie masz predyspozycje do nauki jęz. angielskiego. Jeśli ktoś uczy się dużo, ale szybko, to zapewne ta nauka będzie trwała krócej niż 800 godzin Smile
Semana

PostWysłany: Czw Paź 01, 2009 11:16 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Wszytsko zależy od tego na jakim poziomie jesteś teraz. Jeśli jesteś po FC albo na poziomie FC to rok intensywnej anuki wystarczy nawet jak się będziesz uczyła sama. Ale musi być intensywna nauka a nie tylko wmawianie sobie że się intensywnie uczysz. JEdyny probem może być z pisaniem bo nikt ci nie sprawdzi ale popytaj na forum może ktoś da rade.

pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat