Niech nauka języków stanie się przyjemna

Na forum: pomoc w sprawdzeniu wypracowań, wyjaœnienie gramatyki i ciekawostki językowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   Mapa forum Sitemap

Oficjalne forum serwisu "Język angielski online" :)

REKLAMA

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum językowe Strona Główna » Materiały do nauki
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 3:10 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

"Advanced Language Practice" - Michael Vince

Jest to książka do nauki angielskiego, w której same podstawy gramatyczne są tylko przypomniane, żeby skupić się na wyjątkach i je przećwiczyć. Jestem z tej książki bardzo zadowolona. Kiedyś pytałam nauczycielkę angielskiego o radę, jaką książkę kupić, która sporo przewyższałaby poziom Murphy'egp i właśnie ją mi poleciła. Każdy rozdział zaczyna się wstępem z gramatyki (wszystko oczywiście po angielsku), a potem mamy kilka zadanek różnego rodzaju (testy, uzupełnianie luk, słowotwórstwo itp.) a do nich klucz odpowiedzi. Przy okazji można podszkolić słownictwo, bo książka jest na wysokim poziomie (CAE/CPE). Gorąco ją polecam. Dla zainteresowanych podaję link do sklepu internetowego http://www.bookcity.pl
(W tej chwili cena wynosi 65,55 zł)
Z tego co widzę w opiniach, negatywnie wypowiadają się raczej osoby, które szukają wytłumaczenia całej gramatyki od podstaw, ale osoby zaglądające do książek na takim poziomie, mają już opanowane podstawy Wink

pakk

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 6:48 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Ma ktoś może tą książkę w postaci ebooka, pliku .pdf?
65 zł - cena typowa jak dla książki tego typu, ale ja chcę przerobić jakieś 5-6 więc 300 zł to nie dla mnie Smile Wolę drukować ebooki Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Site Admin

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 7:58 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

www.englishtips.org - tutaj na pewno jest, bo ostatnio ją widziałam. Jak będziesz miał problemy z rejestracją, a nie masz gmaila to daj mi znać, a wyślę Ci zaproszenie. Po prawej stronie znajdziesz zmianę języka na angielski i później nie powinieneś mieć problemów z nawigacją Smile

pakk

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 8:40 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Patrzyłem tam, jest starsza edycja, ale po ściągnieciu i rozpakowaniu jest plik z dziwnym rozszerzeniem (bodajże "djvu*"), po zmianie na pdfa nie działa :/.

Nowszej wersji tam nie widziałem.
no_doubt
Specjalista (ang)

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 8:46 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

stronki, które mogą Ci się przydać

http://www.djvu.com.pl/download.php
http://www.print-driver.com/howto/converting/google_djvu_to_pdf.htm?gclid=CKm3xvKggYoCFSlBMAod6VgcNg

私の幼年時代は21日7月に終わる。
pakk

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 10:46 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Thx Very Happy Myślałem, że to jakiś błąd, nie wziąłem pod uwagę, że takie rozszerzenie może istnieć Rolling Eyes
pakk

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 6:55 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Niestety myk w tym programie jest taki (tym=universal document converter), że, jako że jest to wersja shareware, na każdej stronie pdfu po przekonwertowaniu jest znaczek wersji shareware :/. A tam gdzie chcę to drukować nie ma możliwości ściągnięcia/zainstalowania programu do przeglądania plików .dvju.
*dido*

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 4:27 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Lexy napisał:
www.englishtips.org - tutaj na pewno jest, bo ostatnio ją widziałam. Jak będziesz miał problemy z rejestracją, a nie masz gmaila to daj mi znać, a wyślę Ci zaproszenie. Po prawej stronie znajdziesz zmianę języka na angielski i później nie powinieneś mieć problemów z nawigacją Smile

Znalazłam tą książkę, ale wszystko jest po rosyjsku! Rejestracja też, nawet jak klikam na flagę Brytyjską to nic to nie daje :/

A czy rejestracja pociąga jakieś konsekwencje? Np. spam w skrzynce itp. ?
administrator
Site Admin

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 4:55 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Nie ma spamu, czasem tylko przychodzą informacje o nowych ebookach. Na stronie jest możliwość zmiany języka na angielski. A co do rejestracji to już nie pamiętam czy była po rosyjsku czy angielsku, ale na pewno nie było ciężko domyślić się tego co trzeba gdzie wpisać Smile

*dido*

PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 4:51 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Zrobiłam wszystko co ww, ale kiedy próbuję otworzyć ten plik programem djvu viewer to wyświetla mi się komunikat:

"File/c (... i tam adres na dysku)

Nieoczekiwany koniec pliku EOF"
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat