Niech nauka języków stanie się przyjemna

Na forum: pomoc w sprawdzeniu wypracowań, wyjaœnienie gramatyki i ciekawostki językowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   Mapa forum Sitemap

Oficjalne forum serwisu "Język angielski online" :)

REKLAMA

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum językowe Strona Główna » Awans zawodowy
Autor Wiadomość
ludwiczek

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 12:40 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Moja mam jest nauczycielką w przedszkolu. Wiejskim. Nic ekskluzywnego, po prostu grono dzieciaków. Ostatnio dowiedziała się, że jeśli do 2020 nie nauczy się angielskiego na poziomie co najmniej B2(czyli rozszerzona matura) to zostanie wyrzucona z pracy. od 2020 nauka w przedszkolu ma polegać na tym, ze jak dzieci beda poznawac literki, to będzie wyglądać tak:
J - jabłko, po angielsku to apple
Dla mnie to dość dziwne. Nie lepiej jest zatrudnić native? przecież jak tacy nauczyciele nauczą źle wymawiać tak małe dzieci, to potem będzie ciężko im to wyplenić. Całkowicie nie popieram tego pomysłu. Sam fakt, że język należy znać - ok, ale czemu robić ze wszystkich przedszkoli od razu dwujęzyczne, i to nie z filologiem angielskim, ale normalnym nauczycielem?

co o tym sądzicie?

PostWysłany: Sro Gru 16, 2015 9:27 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Wydaje mi się, że warto się dokształcać...Zobacz czy takie szkolenia by Cię interesowały? może da się potem przekwalifikować?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KStef

PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 11:39 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

1. Idiotyzm. Jestem na poziomie B1 w 3. Kl. Technikum (od pierwszej podstawówki - 11 lat). Spokojnie A2 by wystarczyło przy dzieciach.
2. Jeśli podnoszenie poziomu wymaga wkładu własnych pieniędzy, to nie jest tak super.
3. Ma 4 lata, ma dużo czasu, ale musi mieć chęci i "samozaparcie".
5. Dokładnie, ja się uczę ang od 1kl podstawowej i żałuję. A niemiecki już szósty rok i jedyne co umiem to "Lubię placki". Najgorsze, że nie możesz wybrać języka. Magia socjalizmu i obowiązku nauczania.

W planach:
Hiszpański (Mexico).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat