Niech nauka języków stanie się przyjemna

Na forum: pomoc w sprawdzeniu wypracowań, wyjaœnienie gramatyki i ciekawostki językowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   Mapa forum Sitemap

Oficjalne forum serwisu "Język angielski online" :)

REKLAMA

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum językowe Strona Główna » Materiały do nauki
Autor Wiadomość
Fazzy

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 10:03 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Witam!

Mam pewien problem. Otóż jestem w 1 klasie liceum, w gimnazjum i podstawówce miałem strasznie luźnych nauczycieli od angielskiego (można było robić co się chciało, a na sprawdzianach było jedno wielkie ściąganie...). Z gimnazjum wyszedłem właściwie z zerową wiedzą na temat języka angielskiego... :/ Teraz przyszedłem do liceum, trafiłem nauczyciela który wymaga, a na dodatek jestem już rocznikiem który musi pisać obowiązkową maturę z języka angielskiego. Jak widać mam nie małe kłopoty...

Zdaje sobie sprawę że jak się teraz nie zacznę uczyć angielskiego matury nie zdam... A to byłaby tragednia :/

Teraz do rzeczy... Moglibyście może polecić mi jakieś książki z powtórzeniem od początku materiału? Nie wiem po kolei czasy, jakieś przykładowe zdania na tych czasach, słówka z poszczególnych dziedzin, tabelka czasowników nieregularnych, jakieś podstawowe rozmówki itd... Wiecie o co mi chodzi... Coś co by mnie mogło jako tako przygotować do matury... Książki szkole to jedno wielkiego gówno, nic nie da rady się z nich nauczyć, są niby jakieś zadania ale skąd ja do jasnej ciasnej mam wiedzieć jak je zrobić :/ Na dodatek są całe po angielsku i weź tu człowieku coś zrozum :/
Głównie chodzi mi o maturę ustną... Na pisemnej to tam zawsze się coś wykombinuje, postrzela (ale to nie oznacza że pisemną całkiem olewam, na tej też mi zależy Smile), na dodatek właściwie więcej nauczyłem się gadać po angielsku z gier internetowych niż ze szkoły...

Gdybyście mieli jakieś propozycje takich książek proszę pisać tytuły i wydawnictwo... Wiem że w internecie jest mnóstwo takiego materiału ale ja nie potrafię się uczyć z monitora, muszę mieć materiał przed sobą bo inaczej nie mogę się skupić...

Pozdrawiam!
Fazzy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ens0re

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 4:25 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

1. English Grammar in Use Intermediate wyd. Cambridge - jak dla mnie bardzo dobra pozycja i masz całą gramatyke od podstaw, mianowicie: unit składa się z 2 kartek i po lewej stronie masz teorie i przykłady, a po drugiej pare ćwiczonek(3-6). Wszystko w języku angielskim, ale nie jest trudno zrozumieć(jak coś to słownik). Chociaż jeżeli Twój angielski jest kiepski to możesz mieć drobne problemy z tym. Może jest level Elementary, ale tego nie wiem.
2. English vocabulary in use - to samo tylko zadania na słownictwo

Cena jednej to ok 60zł chyba, ale warto, bo dużo unitów(ok 130 bodajże) i ja się osobiście sporo nauczyłem i powtórzyłem

Co do ustnej, to my w szkole(od 2 klasy liceum) robimy maturki ustne na lekcji co jakiś czas wg. listy. Pani daje nam 5min(wczesniej 7min, mimo że na maturze masz 10) i jedziesz. Przy okazji daje jakieś wskazówki tzn. po skończonej maturze, co źle zrobiłeś itp. Dla mnie dobre rozwiązanie. Ty dostajesz książkę z maturą ustną i nauczyciel ma drugą. Chyba w serii podręczników Opportunies to jest, ale głowy nie dam Smile Pozdrawiam
Roger

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 5:33 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Jeżeli zależy Ci na powtórce całej gramatyki, to polecam dwie książki:
Angielski-korepetycje 1, Andrzej Michalski - to repetytorium, które różni się od wspomnianego na tym forum English Grammar in Use tym, że objaśnienia gramatyki masz podane po polsku. Druga różnica to taka, że w Angielski-korepetycje 1 jest zdecydowanie więcej ćwiczeń. Podczas gdy Murphy oferuje jedną stronę ćwiczeń do każdego tematu, Angielski-korepetycje daje Ci dosłownie tysiące ćwiczeń. Efekt jest taki, że po prostu nie da się nie zrozumieć tematu.
Jest jeszcze jedna książka z tego cyklu, czyli Angielski-korepetycje 2 , ale ta kierowana jest do uczniów zdających maturę na poziomie rozszerzonym. Dlatego oferuje znacznie bardziej zaawansowane ćwiczenia i słownictwo.

Piszesz o kosztach lekcji prywatnych -to racja. Kupując Jedną z tych książkę płacisz pewnie mniej więcej jak za jedna lekcję z lektorem. W zamian otrzymujesz jednak książki, które mają 300 i 400 stron, a więc całą masę godzin nauki.
Powodzenia na maturze.[/b]
porapaul

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 12:16 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Wydawnictwo Cambrige lub Longman - polecam!

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 12:57 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Ja polubiłem kursy online, chociaż na początku byłem sceptyczny
aga102

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 1:43 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

moja nauka z podręczników nie była efektywna. prawdziwa nauka zaczęła się dopiero gdy trafiłam na fajne programy do nauki angielskiego w internecie. one bardziej aktywizują umysł niż książka. dzięki temu można więcej się nauczyć i ta wiedza jest trwalsza. i nauka jest bardziej przyjemna, nie nudzi tak jak samo czytanie podręcznika.
Oxygen

PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 1:12 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Ja nie lubię się uczyć z książek bo to mi przypomina czasy szkolne..Wkuwanie na blachę, prace domowe ! Istny koszmar ;/ Wolę bardziej pouczyć się on-line. Lubię mieć jakiś kurs interaktywny i odpowiednio krok po kroku wykonywać dane ćwiczenia, po tym więcej efektów mam.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat