Niech nauka języków stanie się przyjemna

Na forum: pomoc w sprawdzeniu wypracowań, wyjaœnienie gramatyki i ciekawostki językowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   Mapa forum Sitemap

Oficjalne forum serwisu "Język angielski online" :)

REKLAMA

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum językowe Strona Główna » Materiały do nauki
Autor Wiadomość
juzew
Moderator

PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 10:45 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Witam serdecznie.

Chciałbym prosić o to, abyście polecili mi jakies dobre książki do samodzielnej nauki do CAE. Najlepiej jakiś zestaw podręcznik plus zeszyt z ćwiczeniami z kluczem odpowiedzi, żebym wiedzial czy nie roibę błędów. Oczywiście jakiś odsłuch z kaset czy płyt również wymagany. Byle to nie było za drogie i dosyć łatwo dostępne. Być może uczyliście sie do FCE i polecicie cos z tego samego wydawnictwa...?[/u]
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
Site Admin

PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 10:56 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Właśnie skończyłam pierwszy semestr na kursie CAE i jestem zadowolona z książki - "Ready for CAE" - http://www.bookcity.pl/index.html?pid=2594 Na podanej stronie jest jeden komentarz do tej książki:
Cytat:
Moim zdaniem ksiazka dobrze przygotowuj do certyfikatu. Zawiera teksty przygotowane na wysokim poziomie, do kazdego zadania, ktore moze wystapic na egzaminie wlasciwym zamieszczono przydatne wskazowki. Calosc uwienczona jest ciekawymi zwrotami i kolokacjami zawartymi w poszczegolnych unitach, umieszczonymi na koncu podrecznika.

Ja również się z tym zgadzam.

Za książkę i ćwiczenia zapłaciłam ok. 80 zł, ale do samodzielnej nauki potrzebowałbyś wersji z kluczem i płytą. Może na allegro itp. znajdziesz używane. Musiałbyś przeszukać giełdy książek.

Znalazłam na necie przykładowe strony, są na tej stronie http://www.macmillan.pl/main/macoferta/index.php?m=7&c=3 na dole. Tutaj jest jakaś promocja http://www.ksiegarnia.centrumjezykowobcych.pl/ready-workbook-with-p-2766.html

Przy okazji do samej gramatyki przydatna jest książeczka Michael'a Vince'a - "Advanced Language Practice", która zawiera sporo podchwytliwych zadań.

juzew
Moderator

PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 11:17 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Kurczę, to wszystko jest bardzo drogie...
Musiałbym kupić:
Workbook (with key) 33zł
Ready for CAE Student's Book 54zł
Ready for CAE Cassette (3) lub płyta 51zł
RAZEM : 138zł

Jeszcze ta książka Advanced Language Practice to jest 62zł- na to już mnie i tak nie stać. Musze jeszcze opłacić wpisowe na studia 300zł :-/ Bo się kurna na państwowe nie dostałem.

p.s Czy taka samodzielna nauka..że tak powiem..da dobre efekty?
administrator
Site Admin

PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 11:34 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

juzew napisał:
Czy taka samodzielna nauka..że tak powiem..da dobre efekty?

To zależy tylko i wyłącznie od tego czy potrafisz się zmobilizować do samodzielnej nauki, wytyczyć sobie np. po kilka godzin dziennie i trzymać się planu Wink Ja w poniedziałek miałam ostatni dzień kursu (1 semestr) i następny jest dopiero w październiku, jednak przez te kilka dni jedyna styczność z angielskim to kilka tłumaczeń i korepetycji, ale nie uczyłam się niczego samodzielnie (ale mam zamiar Smile).

Advanced... jest po promocji na allegro http://allegro.pl/search.php?string=Advanced+Language+Practice więc jest szansa zdobyć ją taniej. Według mnie jest świetna i już od dawna się z niej uczę, niestety nie jest to systematyczna nauka i nie wiem kiedy ją całą przerobię.

Tak sobie teraz myślę, że najlepszym sposobem (i najtańszym) byłoby wypożyczenie książki z biblioteki językowej, powinna być razem z płytą.

ps. Co będziesz studiował?

juzew
Moderator

PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 11:37 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Dzięki za porady, ale gdzię ja znajdę bibliotekę językową?? Na pewno takiej nie ma w Wejherowie, muszę zobaczyć czy jest w Gdyni.

Cytat:

ps. Co będziesz studiował?

Filologię angielską Very Happy
dostałem sie w sumie na PAP w Słupsku ale jak czytam opinie o tej uczelni to ja dziękuję bardzo. Wole iść na prywatne.

A do nauki to ja się zmobilizowac potrafię, tylko muszę mieć dobre książki, a nie jakies ksera i jeden wielki bajzel jak teraz. Tonę w tym wszystkim.
Myszk@

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 8:12 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Tu możesz przy odrobinie cierpliwości sciągnąc troche ksiazek za darmo Smile

http://rapidshare.de/files/7510430/Grammar_and_Vocabulary_for_Cambridge_Advanced_and_Proficiency.pdf.html
http://rapidshare.de/files/4826138/Cambridge_Certificate_In_Advanced_E
nglish.rar.html (password: updatesofts.com)
http://rapidshare.de/files/23181427/Advanced.English.Practice.rar.html
http://rapidshare.de/files/22672704/English.Vocabulary.Organiser.rar.html

Pozdrawiam
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
juzew
Moderator

PostWysłany: Pią Sie 25, 2006 11:17 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

dzięki Myszk@, juz jestem zaczytany Very Happy super
Myszk@

PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 7:37 am Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

W dziale linkow podałam adresy do większej ilości takich e-booków. Jest w czym wybierac.
Pozdrawiam
ksiegarniaht

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 2:11 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

Ponieważ czasem ktoś się pyta o tą wersję "Ready for CAE" - nie ma jej już, została wycofana.
Wyszła nowa edycja w tym roku:

nowa wersja podręcznika

z opisu wydawnictwa:
"NOWE WYDANIE zostało w pełni zaktualizowane i dostosowane do zmian w formie egzaminu.
Podręcznik zawiera ćwiczenia na nowe typy zadań w części Use of English.
Dodatkowe jednostki Ready For... przygotowują do wszystkich części egzaminu.
Rozbudowana sekcja Ready for Writing z modelowymi odpowiedziami na wszystkie główne typy zadań, zapewnia doskonałe wsparcie w nauce pisania. " [/url]

pce

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 6:04 pm Zacytuj zaznaczoneOdpowiedz z cytatem Back to top

to jest dobra książka Advanced Masterclass CAE. Workbook, myślę, że do samodzielnej nauki w sam raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat